Poznávací zájezd Savanami východní Afriky

Tanzanie, Malawi, Zambie, Zimbabwe

Cestu východní Afrikou zahájíme návštěvou světoznámých parků Serengeti a Ngorongoro. Pozorování a fotografování divoké zvěře v těchto parcích bude jistě patřit k nezapomenutelným zážitkům. Budeme pokračovat dále na jih Tanzanie na pobřeží Indického oceánu, prohlédneme si přístav Dar es Salaam a navštívíme legendární ostrov koření – Zanzibar. Pak budeme pokračovat dále na jih do Malawi ke stejnojmennému jezeru s křišťálovou vodou a bílými plážemi. Safari v nepříliš známém a neprávem opomíjeném parku South Luangwa jistě nezklame. Cestu zakončíme u Viktoriiných vodopádů, přírodního divu na řece Zambezi.

1. – 2. den

odlet z Evropy do Arushe nebo Nairobi.

3. – 5. den

fakultativně třídenní safari (cca 590 $), zajištěné místní agenturou, s místními průvodci. Ngorongoro – unikátní kráter o průměru téměř 20 km na hranici parku Serengeti World Heritage Site, který je domovem většiny nejznámějších druhů afrických savců a ptáků, jedno z nejnavštěvovanějších míst Afriky, přírodní zoo v kráteru s 600 metrů vysokými stěnami, Serengeti – jeden z nejrozsáhlejších parků Afriky s ohromnou koncentrací zvěře World Heritage Site. Na pláních lze pozorovat stáda pakoňů i jiných zvířat, běžně jsou k vidění plameňáci, lvi, sloni, antilopy, pštrosi, nosorožci, gepardi.

6. – 10. den

Dar es Salaam – historický přístav na pobřeží Indického oceánu World Heritage Site. Zanzibar – lodí na legendární ostrov v Indickém oceánu, kde se mísí atmosféra Afriky a Arábie, nezapomenutelná atmosféra Stone Townu (Kamenného města), malebná tržiště, plantáže s exotickým kořením, prales s guerézami (endemický druh opic), možnost koupání a potápění ve vodách Indického oceánu (ubytování v hotelu střední turistické kategorie a doprava na ostrov v ceně, strava není v ceně výletu na Zanzibar, veškeré aktivity na ostrově Zanzibar jsou fakultativní (cca 80–120 $).

11. – 12. den

průjezd jižní Tanzanií do Malawi, NP Mikumi – průjezd parkem, pláně v povodí řeky Mkata, Iringa, Mbeya – cesta pohořím jižní Tanzanie, masiv Uluguru, horské průsmyky.

13. – 15. den

Chitimba – krásná pláž jezera Malawi, vítané osvěžení po cestě z Tanzanie, jezero Malawi – nejjižnější z jezer Velké prolákliny World Heritage Site, cesta podél jezera na jih, relaxace. Nkhata Bay – největší turistické letovisko na břehu jezera, Senga Bay – koupání na plážích jezera, Lilongwe – hlavní město Malawi, prohlídka města. Přejezd do Zambie.

16. – 17. den

South Luangwa – návštěva parku v povodí řeky Luangwy, fakultativně safari v parku (cca 80 $), fotografování a pozorování divoké zvěře.

18. – 19. den

Lusaka – hlavní město Zambie, prohlídka města, přejezd do Livingstonu.

20. – 22. den

Viktoriiny vodopády – Livingstone – městečko u impozantních vodopádů, Viktoriiny vodopády – legenda, která předčí veškerá vaše očekávání World Heritage Site, vodopády navštívíme ze zambijské i fakultativně i zimbabwské strany (cca 30 $), z nichž každá nabízí jiný zážitek, fakultativně let helikoptérou nad vodopády (cca 180 $). Odlet a návrat do Evropy.

Cena zahrnuje

dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, elektronického průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku, dopravu a ubytování na Zanzibaru, dopravu do NP South Luangwa a ubytování v kempu.

Cena nezahrnuje

vstupy do objektů a národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, stravu na Zanzibaru, vstupní víza (cca 2 700 Kč, 160 $), cestovní pojištění, letenky včetně tax a poplatků, místní odletové taxy, dopravu na/z letiště.

Odletová mista: Praha, Vídeň

Cesta může být realizována opačným směrem.

Videotéka cest hotelbusy Pangeotours

Afrika nekouše!
South Luangwa – Zambie
Ngorongoro – Tanzánie
Na návštěvě u kmene Hadzabe – Tanzánie
Viktoriiny vodopády – Zambie
Poznávací zájezd Savanami východní Afriky, Mapa

Těšte se na

Serengeti – národní park známý z příběhů lvice Elsy

Ngorongoro – vyhaslý kráter s obrovskou koncentrací zvěře

Zanzibar – „ostrov koření“

South Luangwa – safari v úžasném parku na řece Luangwě