Poznávací zájezd Island - lodí a letecky

Island, Faerské ostrovy

Oblíbený zájezd se zastávkou na zelených Faerských ostrovech a bohatým programem na Islandu, divokém království ledu a ohně. Díky jednomu leteckému přesunu ušetříte čas na návštěvu nejzajímavějších míst Islandu včetně vnitrozemské oblasti kolem sopky Askja.

1. – 4. den

odjezd z Českých Budějovic a Prahy, trajekt společnosti Smyril Line z dánského Hirtshalsu, plavba na Faerské ostrovy.

5. – 7. den

Torshavn – vylodění na Faerských ostrovech, Vestmanna – rybářský přístav, fakultativní výlet lodí na „Ptačí útesy“ (cca 40 €), Tjornuvík, Saksun, Gjögv – rybářské vesnice, Kirkjubour – nejstarší osada na Faerských ostrovech, zbytky nedostavěné katedrály. Nalodění a plavba z Torshavnu na Island.

8. – 10. den

vylodění v Seydisfjorduru, Egilsstadir – středisko východních fjordů, Dettifoss – vodopád s největším průtokem vody v Evropě, Mývatn – národní park, okolí jezera Mývatn – pěší výlety, sopka Krafla, Leirhnjúkur, Námafjall – aktivní vývěry par a bahenní sopky, Askja – fakultativně výlet místním autobusem do vnitrozemí ke kráteru sopky (cca 110 €).

11. – 12. den

Godafoss – „Vodopád bohů“, Akureyri – středisko severních fjordů, Glaumbaer – skanzen, Vidimyri – kostel, Hraunfossar – „Lávový vodopád“, Deildartungshuver – horký pramen vytápějící dvě města, Thingvellir – národní park, místo zasedání prvního parlamentu světa World Heritage Site, Geysir – populární horké vřídlo, Gullfoss – „Zlatý vodopád“, Skálholt – biskupství, středisko vzdělanosti jižního Islandu.

13. – 15. den

Seljalandsfoss – vodopád, Jökulsarlón – ledovcová laguna, fakultativně výlet lodí (cca 30 €), Skaftafell – národní park pod ledovcem Vatna, Skógafoss – vodopád, Reykjavík – hlavní města Islandu, katedrála Halgrímskirkja, vila Höfdi – místo první schůzky M. Gorbačova a R. Reagana, fakultativně možnost výletu lodí za velrybami (cca 48 €), Modrá laguna – vývěry horké páry, koupání v termálním jezeře.

16. den

odlet z Keflavíku, návrat do Evropy.

Cena zahrnuje

dopravu hotelbusem, trajektem včetně lůžka v kajutě, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, elektronického průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupy do objektů a národních parků, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, stravu na trajektu, cestovní pojištění, letenky včetně tax a poplatků, dopravu na/z letiště.

Odjezdová mista: Praha, České Budějovice

Odletová místa: Praha, Vídeň, Mnichov, Berlín

Z dopisů našich spokojených zákazníků

Datum: 25.8.2016

Dobrý den,
pred týždnom som sa vrátil zo spomenutého zájazdu na Island a Faerské ostrovy...Chcem len podakovat za ozaj fájn zájazd ktorý Pangeo organizovalo, hoci som bol uz po tretí krát s Vami, a mal som predstavu ako to celé asi bude "vyzerat", robíte to dobre a som ozaj spokojný...Pozdravujem aj Vasich - našich výborných šoférov a kuchárov Dalibora a Tomáša a prajem Vám i celému Pangeu vsetko dobré!
Srdečne zo Slovenska S.Vongrej
P.s. este Vám chcem extra podakovat aj za možnost letu z Viedne cez Helsinky , čo je pre mna velká výhoda, kedze BA a Schwechat sú fakt blízo a cesta je pre mna ovela pohodlnejsia..prikladám pár zmenšených foto, čo som robil z trasy Helsinky-Reykjavik, kedze som mal miesto pri okne, dalo sa fotit...
1 - okolie helsinského letiska po starte na Island
2 medzi Fínskom a Švedskom nad zálivom Baltského mora bolo nespočetné množstvo krásnych "barančekových" mrakov
3 letíme už nad Islandom a najvacsím európskym ladovcom Vatna
4 pred pristátim pri Reykjaviku

Datum: 20.8.2016

Vážený teame cestovní kanceláře Pangeo tours,

měla jsem letos poprvé tu čest cestovat s vaší CK. Absolvovala jsem zájezd ISLAND LODÍ A LETECKY - Island, Faerské ostrovy v termínu od 3. do 17. srpna, který objednávala moje sestra Jaroslava Bláhová. K zájezdu mohu pouze napsat - báječný, neměl chybu. Vaši řidiči Dalibor a Tomáš byli skvělí. Nejen že perfektně zvládali cestu za volantem, byli i výbornými průvodci a na jejich kuchařské umění se dvěma hrnci pro 16 účastníků zájezdu se nedá zapomenout. Určitě by si pochutnali i kuchaři z lodi, se kterou jsme pluli do Dánska.

Cestování s vaší cestovní kanceláří má pro mmě mnoho výhod. Zjisitla jsem, že cestu i přes menší zdravotní problémy (roztroušenou sklerózu) zvládnu
sama, nemusím nikde přenášet zavazadla, v hotelbusu se vyspím i najím. Na Islandu jsem zvládla všechny výlety, jezero Mývatn a jeho okolí včetně
našeho autobusu jsem si vyfotila ze 4místného letadélka. Jste pro mě zkrátka cestovní kanceláří ušitou na míru.

Prolistovala jsem váš katalog zájezdů na rok 2016 a ráda bych s vámi cestovala i příští rok. Líbil by se mi výlet do Afriky K VIKTORIINÝM
VODOPÁDUM. V letošním roce máte zájezd v termínu 6.-27. října, na webových stránkách pro rok 2017 pouze na přelomu května a června.
Prosím Vás o informaci, zda i příští rok budete na tento zájezd vypisovat podzimní termín, který by mi více vyhovoval. Všeobecné smluvní podmínky jsem
si vytiskla, přesto bych ráda věděla, kdy je vhodné zájezd objednat, zda se i u dražších zájezdů platí záloha ve výši 50 % ceny při objednání např. rok
před jeho termínem. O této cestě uvažuje i moje dcera s přítelem. Já neuvažuji, pokud bude v hotelbusu místo, jsem rozhodnuta cestu absolvovat.

Děkuji vám předem za odpověď a ještě jednou poděkování za krásných 14 dní.

Ing. Jiřina Sehnoutková

Videotéka cest hotelbusy Pangeotours

7 dní & 7 nocí na Islandu
Poznávací zájezd Island - lodí a letecky, Mapa

Těšte se na

Jökulsarlón – ledovcová laguna známá z populární „bondovky“

Faerské ostrovy – malebné souostroví

Askja – famózní sopečný kráter v islandském vnitrozemí

Dettifoss – nejmohutnější evropský vodopád