Poznávací zájezd Korsika a Sardinie - perly Středomoří

13 dní | Korsika, Sardinie

Jedinečná kombinace dvou nádherných středomořských ostrovů. Drsnou krásu francouzské Korsiky – Napoleonova ostrova – neodhalíte často na první pohled, ale už na druhý si zamilujete panenskou přírodu, azurové moře, stín staletých pinií a korkových dubů, prehistorické památky v okolí Filitosy a Sartène. Návštěva Sardinie, italského středomořského ostrova, bude zážitkem především pro vaše smysly: mořský vzduch, prosycený solí a kořeněnou vůní pinií a macchie, zpěv cikád, cinkání zvonečků koz a ovcí, odrážející se od žulových skal.

1. – 2. den

odjezd z Českých Budějovic a Prahy, trajekt Livorno–Bastia, kaskády Anglais, průsmyk Col de Vizzavona.

3. – 4. den

Ajaccio – hlavní město ostrova a rodiště císaře Napoleona, průsmyk Col de St. Eustache, Piscia di Gallo – cesta skalními útvary k vodopádu, Bonifacio – úchvatné přístavní město postavené na bílých útesech.

5. – 8. den

trajekt Bonifacio–St. Teresa, Castelsardo – historické městečko, Bosa – romantické městečko s hradem, Nuragh Sant Antin – největší ze sardinských nuragů – prehistorických staveb, Cala Gonone – koupání, fakultativní výlet lodí (cca 18 €), Capo d’Orso, St. Teresa, trajekt zpět na Korsiku, Sartène – „nejkorsičtější“ z korsických měst s labyrintem kamenných schodišť, uliček, průchodů, přesun západním pobřežím.

9. – 10. den

Filitosa – pravěké naleziště a megalitické kameny, Les Calanches – jedno z nejkrásnějších míst Korsiky, bizarní skalní formace, červené skály, azurové moře, Porto – romantický přístav, Soutěska Spelunca – pěší turistika v soutěsce se starými janovskými mosty a tůněmi, pláže v Portu.

11. – 12. den

průsmyk Col de Verghio, Calacuccia – červené skalní útvary, Bastia – středomořský přístav, trajekt.

13. den

návrat do ČR.

Cena zahrnuje

dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, elektronického průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupy do objektů, národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, cestovní pojištění.

Odjezdová mista: České Budějovice, Praha

Z dopisů našich spokojených zákazníků

Datum: 29.9.2016

Vážení,
děkuji Pangeo tours za uspořádání zájezdu Sardinie, Korsika.
Děkuji zejména Bobovi, díky kterému byla po celou dobu zájezdu pohoda, dobrá nálada, chuť k dobře upravenému jídlu, těšení se na večerní posezení a vyprávění o cestách. Pokud měl někdo nějaký drobný problém, vše se řešilo s úsměvem a vždy vyřešilo.
Já jsem ještě dost bolavá a plná modřin z nešťastného pádu na závěr cesty, ale již přemyšlím kam příště .S výběrem je trošku problém, v předchozích letech jsem dost cestovala a z osobních důvodů chci raději tam, kde jsem ještě nebyla. No určitě něco vymyslím, doufám, že i zdraví a "mládí" mně to dovolí. Svoji spokojenost o cestách (zatím jen Belgie a Nizozemsko a Sardinie a Korsika) s Vámi sdílím s přáteli a už nyní vím, že mně někteří budou následovat.
Ještě jednou dík a zdravím Dagmar Šťastná

Datum: 29.9.2015

Dobry den, dovolte, aby som sa Vam touto formou podakovala za zajazd Perly Stredomoria, konaneho v septembri 2015 s Vasou cestovnou
kancelariou. S rezervaciou miest a kajuty som bola max. spokojna. Moje dakujem patri aj obom soferom Jirkovi aj Krtkovi. Viest taky kolos na tak
uzkych cestach si naozaj vyzaduje kus majstrovstva, ktory Jirkovi urcite nechyba. Krtek sa nam venoval a vysvetloval aj nad ramec svojich povinnosti,
svoju profesionalitu prezentoval v nejednej chulostivej situacii a tiez mu dakujem za jeho hudobne spestrenie nasich vecerov. Aj ked to mam z BA trosku
dalej ako vacsina ucastnikov zajazdu, nelutujem a zelam cestovke este vela stastnych km a este viac spokojnych klientov.
S pozdravom Jana Michalikova

Datum: 18.6.2015

Dobrý den,
Ráda bych touto cestou poděkovala Pavlovi a Marcelovi za úžasné zážitky, které jsme mohli s celu partou prožít na Korsice a Sardinii.
Myslím, že žádné superlativy nemohu vystihnout to, jak nám všem bylo báječně. Velice si vážím jejich profesionálního přístupu, přátelství, informovanosti, velikého důrazu na spokojenost svých klientů a propagaci Vaši společnosti ve světě. Danou dovolenou řadím mezi top dovolené a určitě velice ráda využiji i jiných zájezdů s Vaší společností.
Kluci díky:)
Blanka Tůmová

Termíny a ceny

11.9.2023 - 23.9.2023
cena zájezdu: 38 500 Kč
REZERVOVAT
VYPRODÁNO
25.5.2024 - 6.6.2024
cena zájezdu: 38 500 Kč
Poznávací zájezd Korsika a Sardinie - perly Středomoří, Mapa

Těšte se na

Les Calanches– vycházka mezi červenými skálami

Nuraghy – záhadné megalitické památky na Sardinii

Bonifacio – romantické město na bílých útesech jižní Korsiky

pláže s průzračným mořem