Poznávací zájezd Kréta - ostrov bájného Minotaura

14 dní | Řecko

Ostrov Kréta patří k nejzajímavějším místům v Evropě. Pozůstatky nejstarších civilizací na evropském území, olivové háje, bělostné pláže, divoká údolí i vysoké hory vnitrozemí lákají turisty z celého světa. Navštívíme hlavní antické památky, projdeme úchvatnou soutěskou Samaria, budeme mít možnost ochutnat skvělá místní vína i speciality zdejší kuchyně a samozřejmě bude dostatek času na koupání v průzračných vodách Středozemního moře.

1. – 2. den

odjezd z Prahy a Českých Budějovic, trajekt Ancona–Patras.

3. – 5. den

příjezd do Patrasu, přesun do Pirea – Korintský průplav, trajekt na Krétu do Heraklionu. Vylodění v Heraklionu, planina Lassithi, Diova jeskyně, Agios Nikolaos, Malia – kultovní krápníková jeskyně, klenot Mirabelského zálivu, koupání, Rethymno – půvabná směs benátských a tureckých památek, Kournas – jediné sladkovodní jezero na úpatí Bílých hor, koupání.

6. – 8. den

Chania – opevněná perla západní Kréty, koupání, malebná cesta na jih ostrova k soutěsce Samaria. Xyloskalo, soutěska Samaria – pěšky úchvatnou scenerií, zpět lodí (fakultativně – cca 10 €) do Chora Sfakion.

9. – 11. den

klášter Moni Preveli – osamělý skalní klášter, Agia Galini, koupání. Festos – ruiny nejkrásněji položeného vladařského sídla, Matala – skalní hroby, oblázková pláž Dia a Evropy, koupání, Knóssos – ruiny největšího minojského paláce, Heraklion – Heraklovo město, noční trajekt do Pirea.

12. – 14. den

Athény – prohlídka hlavního města World Heritage Site, přesun do Patrasu, trajekt z Patrasu do Itálie, návrat do ČR.

Cena nezahrnuje

vstupy do objektů, národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, stravu na trajektu, cestovní pojištění.

Odjezdová mista: České Budějovice, Praha

Termíny a ceny

18.9.2024 - 1.10.2024
cena zájezdu: 39 500 Kč
Poznávací zájezd Kréta - ostrov  bájného Minotaura, Mapa

Těšte se na

Samaria – pěší túra úchvatnou soutěskou

Knóssos – výlet do historie Kréty, ruiny největšího minojského paláce

koupání na nejkrásnějších plážích Evropy – bílý písek, datlové palmy, průzračné moře