Poznávací zájezd Tři ostrovy věčného jara Gran Canaria – Tenerife – La Gomera

14 dní | Španělsko

Jedinečná kombinace poznávacích zážitků a unikátní tropické klima, řadí Kanárské ostrovy v souostroví Makronésie mezi nejzajímavější destinace na světě ! Málo kde můžete na poměrně malém území ostrovů prožít to co zde, projít se po Saharských dunách, navštívit Kolumbovské koloniální památky, projít se velkou sopečnou kalderou Las Caňadas, vystoupat na nejvyšší horu Španělska stratovulkán Pico del Teide, projít se soutěskou MASCA jednou z nejkrásnějších na světě, poznat unikátní endemickou přírodu včetně jedinečných vavřínových pralesů, vyrazit na plavbu za velrybami a v neposlední řadě ochutnat místní gastronomické pochoutky s vynikajícím vínem. A k tomu ještě navíc, navštívíte dvě opravdové perly pevniského Španělska - královskou Sevillu a města paelly Valencii.

1. – 2. den

přesun Praha – Peňíscola večerní historické městečko na poloostrově s Templářským hradem, koupání u moře.

3. – 5. den

dopolední program na Peňíscole, prohlídka Valencie a Sevilly včetně medujarského královského paláce Alcázar, trajekt z města Huelva na Gran Canariu.

6. den

prohlídka hl. města Las Palmas s koloniální architekturou, turistika v kaldeře sopky Caldera de Bandama, prohlídka nejstaršího městečka Teror.

7. den

archeologické naleziště La Fortaleza (turistika k jeskyni Guančů původních obyvatel), turistika na posvátný skalní masiv Rogue Nublo, Maspalomas – saharské duny, koupání v moři.

8. den

fotostopy barevná skála Los azulejos prohlídka kaktusové botanické zahrady Cactualdea, zastávka v rybářské vesnici Agaete procházky po útesech.

9. den

odplutí v dopoledních hodinách z města Agaete na Tenerife, prohlídka historického koloniálního města San Cristóbal de La Laguna World Heritage Site , odpoledne odjezd do Guimaru na naleziště pyramid Thora Heyerdahla, koupání u moře.

10. den

NP Teide – 17km kaldera Las Caňadas World Heritage Site , výstup na nejvyšší horu Španělska stratovulkán Pico del Teide (lanovka až pod vrchol 3718m), vulkanická krajina kolem sopky , turistika v kaldeře se sopečnými útvary Los Roques de García.

11. den

Icod de los Vinos – městěčko vína, prohlídka s průvodcem největší lávové jeskyně Cueva del Viento na Tenerife, přejezd na nejzápadnější mys Punto de Teno s útesy Los Gigantes až 800m vysoké, městěčko Los Gigantes pod útesy a zde možnost fakult. výletu na pozorování velryb.

12. den

celodenní trek soutěskou Masca a plavba výletní lodíčkou podél útesů Los Gigantes do městečka Los Gigantes.

13. den

celodenní fakultativní výlet na ostrov La Gomera, plavba trajektem na ostrov a zde navštěva proslulého NP Garajonay , legendární mlžné vavřínové pralesy a další zajímavosti vše s místním průvodcem. Cena (cca. 90 Eur)

14. den

volný program, koupání atd., odpolední odlet do ČR

Cena zahrnuje

dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, elektronického průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

vstupy do objektů a národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, cestovní pojištění, letenky včetně tax a poplatků, místní odletové taxy, dopravu na/z letiště

Odjezdová mista: Praha

Zpáteční termín zájezdu je o den delší z důvodu delšího trajektu.

Termíny a ceny

4.4.2023 - 17.4.2023
cena zájezdu: 48 800 Kč
21.4.2023 - 5.5.2023
cena zájezdu: 48 800 Kč
3.9.2023 - 16.9.2023
cena zájezdu: 48 800 Kč
19.9.2023 - 2.10.2023
cena zájezdu: 48 800 Kč

Těšte se na

návštěva Valencie a Sevilly - dvě perly Pyrenejského poloostrova

San Cristóbal de La Laguna (památka UNESCO) - návštěva historického Kolumbovského koloniálního města

NP Teide – 17 km kaldera Las Caňadas (památka UNESCO), výstup na nejvyšší horu Španělska stratovulkán Teide 3715 mnm

soutězka Masca jedna z nejkrásnějších na světě

Los Gigantes plavba výletní lodíčkou podél útesů

pozorování velryb