Poznávací zájezd Šesti zeměmi jihovýchodní Afriky

29 dní | JAR, Svazijsko, Lesotho, Mosambik, Zimbabwe, Zambie

Poslední 2 volná místa!

Tato cesta nás zavede do šesti států jihovýchodní Afriky. Každý je něčím zvláštní a jedinečný. V Jihoafrické republice se pokocháme krásami Kapského Města, navštívíme nejznámější diamantový důl v Kimberley, divoké Dračí hory i věhlasný Krugerův park. Svazijské a Lesothské království nabídne nedotčenou horskou přírodu i malebné vesničky s tradiční řemeslnou výrobou. Relaxace na písečných plážích azurového Indického oceánu v Mosambiku bude vítanou změnou. V Zimbabwe si prohlédneme největší prehistorickou stavbu Afriky – Great Zimbabwe. Závěr cesty bude patřit impozantním Viktoriiným vodopádům na řece Zambezi.

1. – 4. den

odlet z Evropy do Kapského Města. Kapské Město – Stolová hora – impozantní vyhlídka na město a okolí, prohlídka města, Kirstenbosch – největší africká botanická zahrada, mořské akvárium s faunou dvou oceánů, Long Street s bary a krámky dokreslujícími atmosféru města, nábřeží a doky Waterfront s pouličními umělci. Kapský poloostrov, mys Dobré naděje, Boulders Beach – kolonie tučňáků.

5. – 8. den

Střelkový mys – nejjižnější bod Afriky, setkání dvou oceánů. Mossel Bay – muzejní komplex Bartolomea Diaze s replikou jeho lodě, poštovní strom. Cango Caves – jeskyně s impozantní výzdobou, Kimberley – muzeum těžby diamantů, Big Hole – nejznámější diamantový důl, největší ručně vykopaná jáma na světě. Lesotho – návštěva exotického království, Maseru, hlavní město, vyhlídková jízda.

9. – 12. den

Dračí hory World Heritage Site – majestátní přírodní scenerie na hranicích s Lesothem, turistika v NP Royal Natal, trek pod skalní masiv Amfiteátr, vodopád Tugela – 2. nejvyšší vodopád světa s celkovou výškou 948 metrů, pláže Indického oceánu poblíž Durbanu.

13. – 14. den

iSimangaliso Wetland Park – jedna z největších ekoturistických destinací na světě World Heritage Site. Park chrání pět unikátních ekosystémů, aktivity v parku fakultativně. NP Hluhluhve–iMfolozi – safari hotelbusem po malebném parku, kterému se ne neprávem říká malý Kruger. Velká koncentrace nejen nosorožců.

15. – 18. den

Svazijské království – miniaturní stát mezi JAR a Mosambikem,. Královský národní park Hlane. Malebná horská vesnička Mantenga – ukázka svazijských tradic a řemesel, Mantenga Falls – 95 m vysoký vodopád. Královský národní park Hlane – fakultativně safari v parku. Přejezd do Mosambiku. Maputo – prohlídka hlavního města Mosambiku s jeho rušnými tržnicemi a zajímavou architekturou. Bilene – letovisko u průzračné laguny spojené s Indickým oceánem. Odpočinek na plážích, možnost fakultativních aktivit. Přejezd do JAR.

19. – 21. den

Krugerův NP – safari po nejznámějším a největším národním parku Jižní Afriky, domov nepřeberného množství zvířat, šance vidět „velkou pětku“. Blyde River Canyon – jeden z největších kaňonů světa, impozantní vyhlídky – Pinnacle Rock, God´s Window, Bourke´s Luck Potholes, Three Rondavels. Tshipise – kemp s termálními bazény.

22. – 24. den

Přejezd do Zimbabwe. Great Zimbabwe – nejzáhadnější prehistorická kamenná stavba na jih od pyramid World Heritage Site, Bulawayo – město s koloniálním centrem.

25. – 29. den

Victoria Falls – městečko na zimbabwské straně Viktoriiných vodopádů. Tržnice s řezbářskými výrobky. Viktoriiny vodopády World Heritage Site – legenda, která předčí veškerá vaše očekávání. Vodopády navštívíme ze zambijské i zimbabwské strany, z nichž každá nabízí jiný zážitek, fakultativní aktivity podle výběru: let helikoptérou nad vodopády, plavba po Zambezi při západu slunce, projížďka na slonech, procházka se lvy. Livingstone – turistické středisko na zambijské straně vodopádů, památník cestovatele Emila Holuba. Odlet a návrat do Evropy.

Cena zahrnuje

dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, elektronického průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku, vstupy do parků a lokalit: mys Dobré naděje, Dračí hory, Krugerův národní park, NP Hlane, vesnička Mantenga, NP Hluhluhve - iMfolozi.

Cena nezahrnuje

vstupy do objektů a národních parků, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, vstupní víza, cestovní pojištění, letenky včetně tax a poplatků, místní odletové taxy, dopravu na/z letiště.

Odletová mista: Praha, Vídeň

Cesta může být realizována opačným směrem.

Z dopisů našich spokojených zákazníků

Datum: 9.12.2023

Vzpomínka na zájezd Šesti zeměmi jižní Afriky

30.10. – 27.11.2023

Neobyčejné zážitky, propracovanou a zajímavou trasu do míst, kam se nedá lehko dostat, a skvělou partu mi nabídl výše uvedený zájezd vaší cestovní kanceláře Pangeotours.

Jela jsem s vámi poprvé, bylo to na základě osobního doporučení jedné vaší klientky a nezklamala jsem se. Naopak, zájezd celkově tak předčil mé očekávání, že jsem se nejen přihlásila na Patagonii v lednu 2025, ale s nově poznanými kamarádkami z kóje č.2 chceme jet s vámi od Viktoriiných vodopádů přes Botswanu a Namibii do Kapského města buď v roce 2024 nebo 2025.

Cením si zejména vysokou profesionalitu a neotřesitelně dobrou náladu obou řidičů (Jirka Štěpánek a Míra Šplíchal), kterou nás častovali měrou vrchovatou. Pro Jirku to muselo být únavné, když po celém dni za volantem měl ještě čas, sílu i náladu si večer sednou k nám, účastníkům, ke stolu a líčit nám své bohaté zážitky. Přesto to dělal po celou dobu zájezdu. Neuvěřitelně dobrou náladou hýřil i Míra, který nejen skvěle vařil, ale plnil nám navíc i rozmanitá přání ohledně kuchyně. Nikdy neřekl, že to počká, že teď nemá čas nebo něco podobného. Vždy byl připraven udělat, co jsme žádali, a stále byl v dobrém rozmaru a dalo se s ním povídat kdykoli o čemkoli, zejména o jeho milovaném Islandu, ale i o různých kuriózních cestovatelských zážitcích. Oba řidiči nám byli oporou a vzbuzovali dojem jistoty, který byl pro nás po celý měsíc v cizích zemích bez předchozí vlastní zkušenosti velmi důležitý.

Oba řidiči si uměli poradit zvláště v složitých situacích na hranicích, kdy bylo nutno vyvinout velkou dávku diplomacie a zatnout zuby při aroganci některých úředníků. V tom byl skvělý hlavně Míra, jenž uměl vyřešit zdárně hodně zapeklité situace – a to v klidu a s úsměvem ve tváři.

Takový pohodový přístup obou řidičů pomohl i stmelit účastníky, kteří se předem navzájem neznali. Vytvořili jsme skvělou partu a ponorková nemoc měla u nás smůlu.  

Takový pěkný zájezd jsem již dlouho nezažila – a to cestuji hodně!

Těším se na další zájezdy, které jsem již zmínila, a děkuji celému týmu Pangeotours za umožnění této nádherné cesty.

Zdraví Hana D.

Datum: 9.12.2023

Dobrý den,

s Vaší cestovkou už jsem absolvovala mnoho zájezdů  a vždy to bylo úžasné.

To samé mohu prohlásit i o mém posledním zájezdu do jihovýchodní Afriky s řidiči Mírou a Jirkou.

Oba byli super, pokud jsme mi pasažéři něco potřebovali, snažili se to okamžitě řešit a to vždy k naší spokojenosti a s úsměvem.

Vytvořila se tak skvělá parta a vzpomínám na příjemná večerní posezení s celou posádkou busu.   

S několika spolucestujícími kolegyněmi jsme už se domluvili, že pojedeme nejlépe na podzim 2024 západní část okruhu.

Rádi bychom jeli zase s těmito řidiči.

 

Děkuji za skvělý zájezd.

S pozdravem

Jiřina Š.

Datum: 13.12.2023

Dobrý den,

chci poděkovat celému týmu Pangea za úžasnou dovolenou v Afice. Ráda si s Pangeem zájezd zopakuji, už máme s kolegyněmi cestovatelkami domluvené další dva zájezdy????.

Zvláštní poděkování patří Mirovi a Jirkovi (kuchař a řidič). Oba byli neskutečně profesionální, milí a vstřícní.  Míra výborně vařil a byl ochotný kdykoliv vyskočit do kuchyňky a splnit téměř jakékoliv přání. Jirka i po celém dni za volantem si s námi večer sedl a bavil celou posádku svými cestovatelskými zážitky.

Celkově zájezd proběhl v pohodové atmosféře, výborně vybraná trasa, projeli jsme spoustu nádherných míst a vzpomínám na tento zájezd velmi ráda.

Přeji všem v Pangeu pohodové svátky a do Nového roku mnoho spokojených klientů. 

Ivana L.

Datum: 12.10.2016

Dobrý den z Brna,
chci poděkovat řidičům Petrovi Veličkovi a Milanu Faktorovi, že se o nás báječně starali, bezpečně jezdili, vařili a zkrátka byli suproví. Nevím kolik jsme ujeli km, na to jsem se zapoměla zeptat v závěru cesty. I Vám paní Kadlecoá patří vřelé díky a celé cestovce. Pokud mi síly dovolí, snad se ještě s Vámi někam vypravím. Marta Rožnovská

Datum: 11.10.2016

Dobrý den Pangeo
Chtěla bych poděkovat za krásnou dovolenou v jihovýchodní Africe ve společnosti super řidičů ( a kuchařů a průvodců ) Milana Faktora a Petra Veličky .
Celá trasa zajezdu je skvele vybraná,kombinace přírody,zvířátek a památek ,poznávání odlišné kultury a způsobu života domorodců musí uspokojit každého cestovatele. Na našem zájezdu jsme navíc měli štěstí i na počasí a zvířata se nám představovala v neobvyklé míře. Prostě všechno vyšlo téměř dokonale,bez zadrhelu a komplikací! Takže jen a jen díky!
A chválím a obdivuji oba řidiče, celou cestu měli stále úsměv na tváři, nenechali se ničím rozhodit,vždy byli v klidu a v pohodě. Starali se o nás přímo vzorně a byli výbornými společníky. Takže můj veliký dík i jim!
A na příští rok si již plánují další dovolenou s vami,tentokrát někam po Evropě A uz ted se těším!
Zdravím celý tým Pangea.
Miroslava Bártová, Hrádek

Datum: 10.12.2023

Dobrý den,

ráda bych poděkovala za nádherně strávenou dovolenou v jižní Africe.

Měla jsem obavy jet z cizími lidmi a úplně do neznáma, protože s Pangeem jsem jela poprvé. Navíc na dlouho a do Afriky. Ta ale opravdu nekouše.

Ale nebylo se čeho bát. Parta byla suprová, atmosféra výborná, příroda nádherná a zážitky nezapomenutelné. Navíc vše šlapalo jak má, díky výborné dvojici řidičů - Jiříkovi a Mírovi. V malé kuchyňce nám Míra vařil samé dobroty.

Ani občasný zádrhel v podobě zapadlého busíku nebyl problém a jen umocnil mé zážitky. A já doufám, že se do Afriky ještě vrátím.

Díky.

S pozdravem Šárka P.

 

Videotéka cest hotelbusy Pangeotours

Afrika nekouše!
Viktoriiny vodopády – Zambie

Termíny a ceny

12.9.2024 - 10.10.2024
cena zájezdu: 73 900 Kč
letenka: 33 000 Kč
Poslední 2 volná místa!
30.10.2024 - 27.11.2024
cena zájezdu: 73 900 Kč
letenka: 33 000 Kč
Poslední 2 volná místa!
14.4.2025 - 12.5.2025
cena zájezdu: 75 400 Kč
letenka: 34 000 Kč
4.6.2025 - 2.7.2025
cena zájezdu: 75 400 Kč
letenka: 34 000 Kč
23.7.2025 - 20.8.2025
cena zájezdu: 75 400 Kč
letenka: 34 000 Kč
11.9.2025 - 9.10.2025
cena zájezdu: 75 400 Kč
letenka: 34 000 Kč
30.10.2025 - 27.11.2025
cena zájezdu: 75 400 Kč
letenka: 34 000 Kč
cena letenky je orientační
Poznávací zájezd Šesti zeměmi jihovýchodní Afriky, Mapa

Těšte se na

Viktoriiny vodopády – fantastické vodopády na řece Zambezi

Great Zimbabwe – záhadné ruiny středověkého města

Lesotho – malebné království v Dračích horách

Svazijsko – miniaturní království