Poznávací zájezd K Viktoriiným vodopádům

22 dní | Zambie, Zimbabwe, Botswana, Namibie, JAR

Poslední volné místo!

Po prohlídce Kapského Města vyjedeme malebnou krajinou Namaqualandu na sever, prohlédneme si „africký Grand Canyon“ – „Fish River Canyon“ – projdeme se fantastickou krajinou mezi červenými dunami Namibské pouště, navštívíme kolonii lachtanů na atlantickém Pobřeží koster. Projedeme územím kmene Herero do NP Etosha, kde budeme mít možnost pozorovat divoká zvířata. Pak nás bude čekat unikátní ekosystém delty řeky Okavango v Botswaně. Při projížďce lodí po řece Chobe uvidíme krokodýly, hrochy, slony i stáda buvolů. Na závěr cesty navštívíme impozantní Viktoriiny vodopády, jeden z přírodních divů světa.

1. – 3. den

odlet z Evropy do Kapského Města. Kapské Město – Stolová hora – impozantní vyhlídka na město a okolí, prohlídka města, Kirstenbosch – největší africká botanická zahrada, mořské akvárium s faunou dvou oceánů, Long Street s bary a krámky dokreslujícími atmosféru města, nábřeží a doky Waterfront s pouličními umělci.

4. – 5. den

Kapský poloostrov, mys Dobré naděje, Boulders – kolonie tučňáků. Přejezd na sever. Namaqualand – krajina západní části Jihoafrické republiky, Springbok – městečko na severu JAR. Přejezd do Namibie.

6. – 7. den

Fish River Canyon – „africký Grand Canyon“, impozantní údolí řeky Fish River, pěší výlet po okraji kaňonu, NP Namib Naukluft – cesta divukrásnou Namibskou pouští. Sesriem – pitoreskní kaňon. Sossusvlei – červené duny Namibské pouště, jedny z nejkrásnějších a nejstarších na světě, fakultativně výlet do dun, Deadvlei – bizarní místo, které znáte z fotografií.

8. – 10. den

Swakopmund – malebné městečko na pobřeží Atlantiku, návštěva muzea krystalů, Atlantický oceán, Spitzkoppe – „africký Matterhorn“, posvátné místo kmene Sanů (původní obyvatelé této části Afriky), bizarní skály, fakultativně vycházka s místním průvodcem ke skalním malbám. Čarokrásné místo s mystickou atmosférou.

11. – 13. den

návštěva domorodé vesnice kmene Himba, NP Etosha – unikátní národní park na vyschlé solné pláni (původně největší jezero na světě). Celodenní safari hotelbusem – jedinečný zážitek s pozorováním zvěře u napajedel. Dále po cestě Hoba meteorit – 54 tun těžký, největší železný meteorit na světě.

14. – 16. den

Popa Falls – peřeje na řece Okavango na hranicích s Angolou, přejezd do Botswany. Delta řeky Okavango World Heritage Site možnost návštěvy unikátního ekosystému delty Okavanga, která se ztrácí v poušti Kalahari. Fakultativně dvoudenní exkurze s místními průvodci do delty (přespání ve volné přírodě). Aktivity v deltě závisejí na počasí a stavu vody. Pokud by vysoký stav vody neumožňoval výlet do delty, bude připraven náhradní program v NP Chobe (fakultativně).

17. – 19. den

řeka Chobe – fakultativně říční safari lodí po pravostranném přítoku Zambezi, bezprostřední pozorování hrochů, krokodýlů, slonů, buvolů apod. – africká krása na dotek. Přejezd do Zimbabwe, Victoria Falls – městečko na zimbabwské straně Viktoriiných vodopádů. Viktoriiny vodopády World Heritage Site – legenda, která předčí veškerá vaše očekávání. Vodopády navštívíme ze zambijské i zimbabwské strany, z nichž každá nabízí jiný zážitek.

20. – 22. den

Livingstone – městečko na zambijské straně vodopádů, návštěva zambijské strany vodopádů, fakultativní aktivity podle výběru: let helikoptérou nad vodopády, plavba po Zambezi při západu slunce, koupání v Devil´s pool . Odlet a návrat do Evropy.

Cena zahrnuje

dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, elektronického průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku, návštěvu domorodé vesnice kmene Himba, vstupy do lokalit: NP Etosha, NP Namib Naukluft, Fish River Canyon, mys Dobré naděje.

Cena nezahrnuje

vstupy do objektů a národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, vstupní víza, cestovní pojištění, letenky včetně tax a poplatků, místní odletové taxy, dopravu na/z letiště.

Odletové místo: Praha, Vídeň

Cesta může být realizována opačným směrem. Objednávky uzavíráme 6 týdnů před odletem z důvodu vyřizování víz.

Z dopisů našich spokojených zákazníků

Datum: 30.8.2023

Vážení přátelé,

V srpnu 2023 jsme se se skupinou přátel zúčastnili Vašeho zájezdu do Afriky „K Viktoriiným vodopádům“. Skutečnost mnohonásobně předčila naše očekávání. S „Pangeem“ jezdí naše rodina poměrně často, ale tyto cestovatelské zážitky z jihu Afriky zatím byly nejlepší ????. Afrika opravdu nekouše, ostatně jak to bylo již řečeno ve filmu o cestě po Zambii, Zimbabwe, Botswaně, Namibii a JARu. Cestu s námi absolvovala i naše jedenáctiletá dcera a byla opravdu nadšená a jen těžko se s Afrikou loučila. Mile nás překvapila úroveň afrických kempů (sociální zázemí, často i bazény a restaurace). Moc děkujeme Vašim řidičům, kuchařům a organizátorům Jirkovi Štěpánkovi a Jardovi „hajnému“ Michalovi, kteří nás Afrikou bezpečně provedli/provezli a ukázali taje tohoto pro nás Evropany stále neznámého kontinentu. Také děkujeme za skvělou komunikaci a praktické rady od Vás z kanceláře.

Veronika, Dušan a Sárinka Mrkosovi

Datum: 2.11.2016

Dobrý den!

Rádi bychom poděkovali za nádhernou dovolenou v jihozápadní části Afriky.

Užili jsme si to od Viktoriiných vodopádů až po mys Dobré naděje. Zážitků máme nepočítaně. Teď se jen prohrabat spoustou fotek – ale už se těším, protože si připomeneme krásné dny, místní atmosféru, zajímavé okamžiky.

Velké poděkování patří nejen Vám za všestrannou pomoc a trpělivost při přípravách, ale také tandemu Milan a Petr. Byli úžasní, příjemní, pohodoví!

Díky Pangeo, díky Afriko!

Nesvadbovi

Datum: 12.9.2016

Dobrý den, Ešte raz ďakujem za nádherný a zaujímavý zájazd K Viktoriiným vodopádom, Výborní šoféri a luxusný kuchár nám spríjemňovali celú dovolenku. Bola to úžasné.
Valéria Ovšáková z Popradu

Videotéka cest hotelbusy Pangeotours

Afrika nekouše!
Kmen Himba – Namibie
Okavango 1 – Botswana
Okavango 2 – Botswana
Chobe – Botswana
Hotelbusem po Africe - NP Etosha – Namibie
Lov lvice v NP Etosha – Namibie
Viktoriiny vodopády – Zambie
Duny Sossusvlei v Namibské poušti – Namibie

Termíny a ceny

11.6.2024 - 2.7.2024
cena zájezdu: 69 900 Kč
letenka: 33 000 Kč
7.8.2024 - 28.8.2024
cena zájezdu: 69 900 Kč
letenka: 33 000 Kč
REZERVOVAT
VYPRODÁNO
6.10.2024 - 27.10.2024
cena zájezdu: 69 900 Kč
letenka: 33 000 Kč
REZERVOVAT
VYPRODÁNO
23.11.2024 - 14.12.2024
cena zájezdu: 69 900 Kč
letenka: 33 000 Kč
Poslední volné místo!
cena letenky je orientační
Poznávací zájezd K Viktoriiným vodopádům, Mapa

Těšte se na

Kapské Město – město ve stínu Stolové hory

NP Okavango – jedinečný ekosystém delty Okavanga, mizící v poušti Kalahari

NP Etosha, Chobe – obrovská koncentrace zvěře

Fish River Canyon – úchvatný kaňon