Poznávací zájezd nehotelbusový zájezdFilipíny - ráj tisíce ostrovů

15 dní | Filipíny - Luzon, Bohol, Cebu, Bantayan

Tento program, který připravil náš průvodce Martin Primas, žijící na Filipínách, nabízí jedinečnou možnost poznat pět filipínských ostrovů během jedné cesty, každý z ostrovů vám nabídne jedinečné zážitky. Zažijete atmosféru hlavního města Manily, prohlédnete si „osmý div světa“ – rýžové terasy v Banaue, které jsou pod patronátem UNESCO, nahlédnete do života místních obyvatel. Podíváte se na ostrov „čokoládových kopců“ Bohol, který je domovem nejmenšího primáta na světě – nártouna filipínského. Na ostrovech Cebu a Bantayan si užijete relaxaci, koupání a šnorchlování na tropických plážích.

1. – 2. den

Odlet z ČR, přílet do Manily ubytování, orientačníi procházka v okolí, Manila Bay dle nálady večer do víru nočního života

3. den

Sopka Taal Kráterové jezero Taal s jedním s nejaktivnějších filipínských vulkánů v jeho středu – lodí přes jezero a dále pěšky nebo na koňských hřbetech na jeho vrchol. V podvečer dle času pamětihodnosti Manily – historická čtvrť Intramuros, Rizalůuv park.

4. den

Manila – Banaue Celodenní přejezd do městečka Banaue v centrální části filipínských Kordiller

5. – 6. den

Banaue a okolí Návštěva nejatraktivnějších lokalit v okolí města Banaue. Pěší trekking v oblasti centrálních Kordiller, rýžové terasy staré 2 500 let (UNESCO), vesničky původních obyvatel kmene Ifugao, koupání pod vodopády, návštěva etnografického muzea (místo trekingu je alternativně možné počkat na základně, s individuálním programem v okolí).

7. – 8. den

Sagada – Baguio – Cebu City Sagada – zapomenutý kout uprostřed nádherné přírody, Visící rakve v Údolí ozvěn, pohřebni jeskyně, po klikaté „zig zag road” – silnici tisíce serpentin ve výši 2000 m nad mořem (s výhledem na nejvyšší horu Luzonu Mt. Pulag 2 622m) do města květin a lidových léčitelů Baguio, jeden z nejzajímavějších trhů v jihovýchodní Asii. Přesun zpět do rozpálenýh nížin a odlet do tropické oblasti Visayského souostroví

9. den

Bohol – Čokoládové hory Ostrov Bohol, Čokoládové kopce – unikátní scenerie Čokoladových kopcu ( přibližně 1 400 ), výstup na panoramatickou vyhlídku, návštěva chovné stanice nejmenšího primaáta na světě a symbolu země tarsiera ( nártouna filipínského), nejstaršíi španělské kostely na Filipínách.

10. den

Oslob – Vodopády Kawasan –podél jižního pobřeží ostrova Cebu do Oslobu – nezapomenutelný zážitek v podobě pozorování nebo šnorchlování s velrybím žralokem – největší rybou na světě (ti místní 8 – 10 m ), vodopády Kawasan – kaskády vodopádů s průzračnými jezírky na stejnojmenné řece – koupání, Cebu City – relikvie raného křesťanství Santa Nino – filipínské jezulátko a Magelanův kříž– místo prvního křestu v zemi

11. – 14. den

Cebu City – Bantayan – Cebu City. Přesun na nádherné bíle pláže tropického ráje ostrova Bantayan, absolutní tropická pohoda, slunění pod palmami, koupání v průzračném smaragdovém moři, výlety lodičkou na korálové útesy Virgin Island, procházkou či na kole po okolních vesničkách za milými domorodci.

15. – 16. den

Cebu City – Manila – ČR

Cena zahrnuje

ubytování 11x v dvoulůžkových pokojích se snídaní v turistických hotelech, v horách 1x jednoduché ubytování v domorodé vesnici po více lidech a 1x sedadlo v autobuse při nočním přejezdu, kompletní místní dopravu: přelet Manila - Cebu (Bohol) a přelet Cebu - Manila včetně místních odletových tax, dálkové autobusy na delších trasách na Luzonu, pronajaté minivany na kratší vzdálenosti a celodenní výlety, jeepney v horách a taxi ve městech, loď na jezeře Taal, kanoje v soutězce Pangsanhan, loď Cebu City - Bohol - Cebu, trajekt Cebu - Bantayan – Cebu, vstup na sopku Taal, rýžové terasy Batad, jeskyně v Sagade, vodopády Kawasan, čokoládové Hory a chovná stanice Tarsiera, služby českého a dle potřeb místního průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupní víza, vstupy do objektů, národních parků a lokalit, fakultativní výlety, vše, co není uvedeno výše, stravu, letenku Evropa - Manila - Evropa včetně odletových tax a poplatků, mezinárodní odletovou taxu v Manile, permit na pozorování či šnorchlování s velrybími žraloky, cestovní pojištění, příplatek za jednolůžkový pokoj, dopravu na/z letiště v Evropě.

Odletová mista: Praha, Vídeň, Mnichov

Ubytování na jednolůžkovém pokoji je za příplatek, popř. po dohodě je možné ubytování na třílůžkovém pokoji.

Videotéka cest hotelbusy Pangeotours

Filipíny 1

Termíny a ceny

2.11.2024 - 17.11.2024
cena zájezdu: 42 500 Kč
letenka: 25 000 Kč
cena letenky je orientační

Těšte se na

Banaue – dva tisíce let staré rýžové terasy

Bohol – “čokoládové hory”, domov Nártouna filipínského

ostrov Bantayan – relaxace na panenských plážích, šnorchlování na korálových útesech