Poznávací zájezd Nizozemsko a Belgie - za památkami a květinami

10 dní | Belgie, Nizozemsko

Cesta plná vůní jarních květin z nejhezčích zahrad světa a přehlídka jarní kolekce květinových výtvorů plná barev. Známé „květinové korzo“, alegorické květinové vozy s tisíci květů, které nemá ve světě obdoby a konkurenci. Spolu s návštěvou dvou hlavních evropských měst, sýrového trhu v Alkmaaru, královského zámku Het Loo a také Naardenu, místa, kde pobýval Jan Amos Komenský, je cestou pro opravdové znalce a milovníky květin a historie.

1. – 3. den

odjezd z Českých Budějovic a Prahy, Brusel – prohlídka hlavního města Belgie a Evropy, Atomium prohlídka exterieru, kašna s čůrajícím chlapečkem, Antverpy – Rubensovo město, druhý největší evropský přístav, Rotterdam – vyhlídková věž Euromast, jeden z největších přístavů světa.

4. – 5. den

Den Haag – sídlo vlády a mezinárodního soudního dvora, miniaturní městečko, Madurodam – Nizozemsko v malém (poměr 1:25), Scheveningen – mořské lázně, Aalsmeer – největší květinová burza, Haarlem – Grote Markt – nejkrásnější náměstí v Nizozemsku, Zaanse Schans – skanzen, funkční větrné mlýny, výroba dřeváků a sýra.

6. – 7. den

Naarden – město kde pobýval učitel národů Jan Amos Komenský, Apeldoorn – palác Het Loo, palác s královskými komnatami, muzea a krásné zahrady, Amsterdam – hlavní město Nizozemska, muzea a obrazárny, židovská čtvrť.

8. – 10. den

Alkmaar – tradiční sýrový trh, Afsluijtdijk – 32 km dlouhá uzavírací hráz spojující provincie Severní Holandsko a Frísko, Edam – město sýra, Marken – rybářská vesnice s typickými domy na dřevěných kůlech, Keukenhof – „Zahrada Evropy“, je největším květinovým parkem v Nizozemsku a zároveň i v Evropě, Květinové korzo – přehlídka květinových alegorických vozů, barevný průvod plný vůní. Návrat do ČR.

Cena zahrnuje

dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, elektronického průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupy do objektů, národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, cestovní pojištění.

Odjezdová mista: České Budějovice, Praha

Z dopisů našich spokojených zákazníků

Datum: 25.4.2023

Dobrý den,

v neděli 23.4.2023 jsem se vrátila ze zájezdu Belgie a Holandsko. Chtěla bych Vám poděkovat a zvláště pak řidičům Petře a Mírovi za vzornou péči a starostlivost po celou dobu zájezdu. Byli vzorní řidiči, kuchaři a společníci, netroufám si říci v čem byli lepší :-). Vždy v pohodě a usměvaví.

Doufám, že ještě v budoucnu Vašich služeb využiji.

S pozdravem a velkým díky

Jarmila Hřibová

Datum: 25.4.2022

Včera jsme se vrátili z Vašeho zájezdu do Belgie a Holandska a chtěl bych takto ještě jednou poděkovat oběma průvodcům a řidičům Mirkovi a Pavlovi za jejich pohodu a trpělivost, čímž nám tento krásný zájezd zpříjemníli.

A to nesmím zapomenout na vynikající kuchyni. Ještě jednou děkuji a zdraví Vladimíra a Martin Šatánkovi

Termíny a ceny

4.4.2025 - 13.4.2025
cena zájezdu: 22 900 Kč
Poznávací zájezd Nizozemsko a Belgie - za památkami a květinami, Mapa

Těšte se na

Květinové korzo – výjimečná slavnost s květinovými alegorickými vozy

Keukenhof – největší květinový park v Evropě

Brusel – hlavní město Evropy s nádherným náměstím

Amsterdam – město muzeí a vodních kanálů