Poznávací zájezd Island - letecky s turistikou

15 dní | Island

Objednejte letos - garance ceny roku 2023 !

Intenzivní poznávací okruh je zaměřený na pohodovou turistiku v nejkrásnějších místech Islandu, v drsném, a přesto kouzelném vnitrozemí, na dosah ledovců, na dosud horkých lávových polích. Podíváte se až na úpatí sopky Snafellsjökull, která byla pro Julesa Verna vstupní branou pro výpravu do středu Země.

1. – 2. den

odlet do Keflavíku, vodopád Seljalandsfoss, výlet na vulkanické souostroví Vestmannaeyjar, „Ostrovy západních mužů“ – ostrov Heimaey, vodopád Skógafoss.

3. – 4. den

Skaftafell – národní park pod ledovcem Vatna, pěší túra, fakultativně možnost vycházky po ledovci, Jökulsarlón – ledovcová laguna, fakultativně výlet lodí, Egilsstadir – středisko východních fjordů.

5. – 7. den

Dettifoss – nejmohutnější vodopád v Evropě, Mývatn – národní park, okolí jezera Mývatn – pěší výlety, sopka Krafla, Leirhnjúkur – pěší turistika, Námafjall – aktivní vývěry par a bahenní sopky, Askja – fakultativně výlet místním autobusem do vnitrozemí ke kráteru sopky.

8. – 9. den

Godafoss – „Vodopád bohů“, Akureyri – středisko severních fjordů, Glaumbaer – skanzen, Vidimyri – kostel, poloostrov Snaefellsnes, Hraunfossar – „Lávový vodopád“, horký pramen Deildartungshuver vytápějící dvě města.

10. – 12. den

Thingvellir – národní park, místo zasedání prvního parlamentu světa World Heritage Site, Geysir – populární horké vřídlo, Gullfoss – „Zlatý vodopád“, Skálholt – biskupství, středisko vzdělanosti jižního Islandu, Landmannalaugar – turistika v termální vnitrozemské oblasti, barevné duhové–rhyolitové hory.

13. – 14. den

Reykjavík – prohlídka hlavního města Islandu, katedrála Halgrímskirkja, vila Höfdi – legendární místo první schůzky M. Gorbačova a R. Reagana. Fakultativně možnost výletu lodí za velrybami. Fakultativně Modrá laguna – vývěry horké páry, koupání ve známém termálním jezeře, odlet z Keflavíku.

Cena zahrnuje

dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, elektronického průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku, výlet do Landmannalaugaru.

Cena nezahrnuje

vstupy do objektů, národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, cestovní pojištění, letenky včetně tax a poplatků, místní odletové taxy, dopravu na/z letiště.

Odletové místo: Praha, Vídeň

 

Cesta do vnitrozemské oblasti Landmannalaugar bude zajištěna místní dopravou. Cesta může být realizována opačným směrem.

Z dopisů našich spokojených zákazníků

Datum: 21.8.2023

Dobrý den,

je to týden co jsme se vrátili z cesty po Islandu. Ráda bych pochválila Mirka Šplíchala, který byl výborným průvodcem, kuchařem i řidičem.

Celý zájezd se nesl ve velmi pohodovém duchu. Ještě jednou díky.

Zdravím Dana Křesalová

Datum: 20.8.2023

Dobrý den,

chteli bychom poděkovat CK Pangeo tours za vynikající zájezd 30.7.-13.8.2023, který byl velmi pěkně zorganizovaný. Zvláště chceme poděkovat Mirkovi Šplíchalovi a Pavlovi Krabcovi za péči o všechny účastníky zájezdu.

Zdraví a přejí krásné léto

František a Jana Kolínovi

Datum: 18.7.2022

Dobrý den,

ještě jsme plny dojmů a zážitků z cesty po Islandu, ze kterého jsme se s kamarádkou vrátily 17.7.2022. Celou cestu o nás pečoval nejobětavější průvodce, řidič a kuchař v jednom Mirek Šplíchal spolu s Pavlem Krabcem. Tvořili sehraný tým. Nic jim nebylo zatěžko. Mirek stále dokazoval, že se na Islandu vyzná a ukázal nám místa, která vůbec nebyla v plánu. Nikdy jsme ho neviděli zamračeného nebo ve špatné náladě. Nechápu, jak vše mohl zvládat s lehkostí a úsměvem při takové zodpovědnosti. Únavu na sobě vůbec nedával znát, zkrátka člověk na pravém místě. Island byl náš druhý zájezd hotelbusem, kde musí být cestující obzvlášť k sobě ohleduplní, trpěliví a tolerantní a když se vytvoří z takovýchto lidí parta, která má v čele profesionály, je radost a pohoda cestovat. Poznání a krásu země, jako je Island, to jenom umocní Moc a moc děkujeme!

Alena Kubáková a Martina Snížková

Videotéka cest hotelbusy Pangeotours

7 dní & 7 nocí na Islandu

Termíny a ceny

4.7.2024 - 18.7.2024
cena zájezdu: 54 500 Kč
letenka: 15 000 Kč
Objednejte letos - garance ceny roku 2023 !
8.8.2024 - 22.8.2024
cena zájezdu: 54 500 Kč
letenka: 15 000 Kč
cena letenky je orientační
Poznávací zájezd Island - letecky s turistikou, Mapa

Těšte se na

Landmannalaugar – duhové hory islandského vnitrozemí

Vestmannaeyjar – aktivní sopečné souostroví

Skaftafell – túry k největšímu ledovci Evropy Vatnajökull

NP Mývatn - turistika v rozmanitém okolí jezera