Poznávací zájezd Island - letecky s turistikou

14 dní | Island

akční cena do 31.12.2021

Intenzivní poznávací okruh je zaměřený na pohodovou turistiku v nejkrásnějších místech Islandu, v drsném, a přesto kouzelném vnitrozemí, na dosah ledovců, na dosud horkých lávových polích. Podíváte se až na úpatí sopky Snafellsjökull, která byla pro Julesa Verna vstupní branou pro výpravu do středu Země.

1. – 2. den

odlet do Keflavíku, vodopád Seljalandsfoss, fakultativně výlet na vulkanické souostroví Vestmannaeyjar, „Ostrovy západních mužů“ – ostrov Heimaey (cca 17 €), vodopád Skógafoss.

3. – 4. den

Skaftafell – národní park pod ledovcem Vatna, pěší túra, fakultativně možnost vycházky po ledovci (cca 48 €), Jökulsarlón – ledovcová laguna, fakultativně výlet lodí (cca 30 €), Egilsstadir – středisko východních fjordů.

5. – 7. den

Dettifoss – nejmohutnější vodopád v Evropě, Mývatn – národní park, okolí jezera Mývatn – pěší výlety, sopka Krafla, Leirhnjúkur – pěší turistika, Námafjall – aktivní vývěry par a bahenní sopky, Askja – fakultativně výlet místním autobusem do vnitrozemí ke kráteru sopky (cca 110 €).

8. – 9. den

Godafoss – „Vodopád bohů“, Akureyri – středisko severních fjordů, Glaumbaer – skanzen, Vidimyri – kostel, poloostrov Snaefellsnes, Hraunfossar – „Lávový vodopád“, horký pramen Deildartungshuver vytápějící dvě města.

10. – 12. den

Thingvellir – národní park, místo zasedání prvního parlamentu světa World Heritage Site, Geysir – populární horké vřídlo, Gullfoss – „Zlatý vodopád“, Skálholt – biskupství, středisko vzdělanosti jižního Islandu, Landmannalaugar – turistika v termální vnitrozemské oblasti, barevné duhové–rhyolitové hory.

13. – 14. den

Reykjavík – prohlídka hlavního města Islandu, katedrála Halgrímskirkja, vila Höfdi – legendární místo první schůzky M. Gorbačova a R. Reagana. Fakultativně možnost výletu lodí za velrybami (cca 48 €). Modrá laguna – vývěry horké páry, koupání ve známém termálním jezeře, odlet z Keflavíku.

Cena zahrnuje

dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, tištěného průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku, výlet do Landmannalaugaru.

Cena nezahrnuje

vstupy do objektů, národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, cestovní pojištění, letenky včetně tax a poplatků, místní odletové taxy, dopravu na/z letiště.

Odletové místo: Praha, Vídeň, Mnichov, Berlín


Cesta do vnitrozemské oblasti Landmannalaugar bude zajištěna místní dopravou. Cesta může být realizována opačným směrem.

Z dopisů našich spokojených zákazníků

Datum: 6.8.2013


Milé Pangeo,
Tímto osobně potvrzuji, že od islandské cesty s Bobem a Radkem se také počítám k Pangeo rodině. Vy jste mi tak dobře cestu zdokumentovala a vždy trpělivě odpovídala na mé otázky a námitky, bez vašeho přispění bych asi nedospěl k zakoupení této cesty. Mnohokrát děkuji Jano. Therese (moje žena) a já jsme nadšení touto ostrovní cestou s nádhernými procházkami a jedinečnou krajinou této země. Během těchto týdnů se o nás Bob staral (jako maminka), že to lépe už ani nešlo, sice jsme občas postrádali čerstvé potraviny, ale to si vynahradíme doma. 

I jako tým ladí spolu Bob a Radek dobře, pozoroval jsem je jeden večer, jak společně opravovali usměrňovač ? na autobuse, ta dobrá nálada se automaticky přenášela na celou skupinu. Byli jsme českou skupinou velmi mile přijati, cítili jsme se skvěle a hodně jsme se nasmáli a při sdělování společných zážitků. 

Mohu Pangeo dále doporučovat, vše co bylo v katalogu přislíbeno jsme skutečně obdrželi. Speciální poděkování jde přirozeně Bobovi a Radkovi, kteří nám byli k dispozici ve dne v noci. Přeji Vám a firmě Pangeo vše dobré a doufám, že se jednou potkáme soosbně, třebana příští cestě.
Ještě mám jednu otázku, uskuteční se cesta Až na okraj Sahary i na podzim r. 2014. Je už známo datum? Srdečné pozdravy ze Švýcarska
Therese a Mario

Videotéka cest hotelbusy Pangeotours

7 dní & 7 nocí na Islandu

Termíny a ceny

17.6.2022 - 30.6.2022
cena zájezdu: 51 500 Kč
letenka: 15 000 Kč
AKČNÍ CENA DO 31.12.2021
3.7.2022 - 16.7.2022
cena zájezdu: 51 500 Kč
letenka: 15 000 Kč
akční cena do 31.12.2021
18.7.2022 - 31.7.2022
cena zájezdu: 51 500 Kč
letenka: 15 000 Kč
akční cena do 31.12.2021
cena letenky je orientační
Poznávací zájezd Island - letecky s turistikou, Mapa

Těšte se na

Landmannalaugar – duhové hory islandského vnitrozemí

Vestmannaeyjar – aktivní sopečné souostroví

Skaftafell – túry k největšímu ledovci Evropy Vatnajökull

NP Mývatn - turistika v rozmanitém okolí jezera