Poznávací zájezd Německem do dánského království + ostrov Helgoland

12 dní | Německo, Dánsko

Pojeďte s námi prozkoumat další kousek světa. Tentokrát je jedna z našich novinek skoro „za humny“. Bohatý program začne hned první den. Poznáme krásná místa bývalé NDR, ale i Hamburg a také ostrov Helgoland. Pokračovat budeme po téměř celém, neprávem trochu opomíjeném, Dánsku. Při zpáteční cestě ještě navštívíme Berlín, který je hlavním městem a zároveň i spolkovou zemí Německa. Tak neváhejte, jedeme !!!

1. – 2. den

Odjezd z Českých Budějovic a Prahy. Drážďany – prohlídka hlavního města Saska. Moritzburg – zastávka u zámku z filmu Tři oříšky pro Popelku. Quedlinburg, Hildesheim – města, jejichž památky jsou na seznamu UNESCO. 

3. – 4. den

Luneburské vřesoviště – unikátní přírodní velkoplošná rezervace – něměcká "Provence". Hamburg – též označován jako brána do světa. Druhé největší město Německa s přístavem. Památky Unesco i vykřičené čtvrti. Helgoland – výlet na ostrov v Severním moři, městečko, maják, pozorování mnoha druhů ptáků a tuleňů.

5. – 6. den

Ribe – nejstarší dánské město, Esbjerg – historické památky, vodárenská věž, obří sochy na pobřeží. Blavand – nejzápadnější bod Dánska. Jízda po západním pobřeží – písečné kosy, fjordy. Rubjerg Knude Fyr – maják ztracený v dunách, Hirtshals – významný přístav, maják, Oceanárium. Skagen, Grenen – nejsevernější výběžek Dánska. 

7. – 8. den

Aalborg – jedinečný zachovalý dánský hrad, námořní muzeum, Lindholm Hoje – největší vikingské pohřebiště v Dánsku. Jelling – unesco – runové kameny, pohřební mohyly, kostel. Odense – rodný dům a muzeum H. Ch. Andersena, katedrála Roskilde z 12. stol. World Heritage Site

9. – 10. den

Kodaň – prohlídka hlavního města dánského království – radnice, Amalienborg, Nyhavn, socha Malé mořské víly. Frederiksborg – vodní zámek, renesanční zámek Kronborg – Unesco. Mons Klint – 6 km dlouhý křídový útes. Trajekt do Německa.

11. – 12. den

Berlín – hlavní město a zároveň i spolková země Spolkové republiky Německo. Ostrov muzeí – unesco, Braniborská brána, Charlotenburg….. návrat do ČR.

Cena zahrnuje

dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, elektronického průvodce po trase zájezdu, výlet na ostrov Helgoland, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupy do objektů, národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, cestovní pojištění.

Odjezdová mista: České Budějovice, Praha

Termíny a ceny

16.8.2024 - 27.8.2024
cena zájezdu: 31 800 Kč
Poznávací zájezd Německem do dánského království + ostrov Helgoland, Mapa

Těšte se na

st s památkami

UNESCO, dvě hlavní města. Nejzápadnější i nejsevernější bod Dánska.

Mons Klint – šestikilometrový křídový útes.

Helgoland – třešnička na dortu