Poznávací zájezd Země mořeplavců

20 dní | Španělsko, Portugalsko, Francie

Posledních 6 volných míst!

Okruh Pyrenejským poloostrovem zahrnuje většinu významných kulturních a přírodních zajímavostí Španělska a Portugalska. Navštívíme známá poutní místa jako Santiago de Compostela, Lurdy, Fatimu i Bom Jesus. Budeme obdivovat pozoruhodnou architekturu v Tomaru, Sintře či Obidosu. Staneme na nejzápadnějším mysu kontinentální Evropy, Cabo da Roca na břehu Atlantiku, a prohlédneme si také poslední kolonii v Evropě, klíč ke Středozemnímu moři, britský Gibraltar. Navštívíme pulzující metropole Lisabon, Porto, Madrid, Barcelonu i poklidnou Granadu či Sevillu.

1. – 2. den

odjezd z Českých Budějovic a Prahy, Avignon – prohlídka města, papežský palác World Heritage Site.

3. – 4. den

Barcelona – bulvár La Rambla, rušný přístav, Sagrada Família – chrám Svaté rodiny, architektonický skvost proslulého Antonia Gaudího, Montserrat – klášter ve slepencových horách, kostel s Černou Madonou.

5. – 6. den

Madrid – prohlídka hlavního města Španělska, galerie Prado, královský palác, Toledo – středověké město s krásnou gotickou katedrálou World Heritage Site.

7. – 8. den

Granada – palác Alhambra World Heritage Site, jedna z nejromantičtějších a nejmystičtějších památek Evropy, vrcholné dílo maurské architektury, fakultativně představení flamenca.

9. – 11. den

Gibraltar – britské území ve Španělsku, jeskyně, podzemní tunely, jediné místo v Evropě, kde žijí opice, Sevilla – kulturní centrum jihu Španělska World Heritage Site, město světové výstavy, Lagos – přístav, pláže pod úchvatnými útesy.

12. – 13. den

Lisabon – prohlídka hlavního města Portugalska World Heritage Site, Cabo da Roca – nejzápadnější mys Evropy, místo, kde „končí země a začíná moře“, Sintra – město s pohádkovým palácem World Heritage Site, Obidos – malebné městečko uvnitř mohutných hradeb.

14. – 15. den

Tomar – Kristův convent, klášter templářů World Heritage Site, Fatima – jedno z nejdůležitějších poutních míst římskokatolické církve, místo mariánských zjevení, Porto – proslulý přístav, domov portského vína World Heritage Site, Bom Jesus – poutní místo “Dobrého Ježíše z hory”.

16. – 17. den

Santiago de Compostela – proslulé poutní místo World Heritage Site, Playa de las Catedrales – útesy na severním pobřeží Pyrenejského poloostrova.

18. – 20. den

San Sebastian – přístavní město na pobřeží Atlantiku, známé svými plážemi a vynikajícími tapas, Lurdy – světoznámé poutní místo zjevení Panny Marie, přesun a návrat do ČR.

Cena zahrnuje

dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, elektronického průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku, vstupenku do paláce Alhambra.

Cena nezahrnuje

vstupy do objektů, národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, cestovní pojištění. Vstupenku do Sagrada Familia a Montserrat.

Odjezdová mista: České Budějovice, Praha

Upozornění: nákup vstupenek do Alhambry a Sagrada Família probíhá 4 měsíce před zájezdem. Později mohou být vstupenky vyprodané.

Z dopisů našich spokojených zákazníků

Datum: 9.11.2018

Dobrý deň,

píšem neskoro, čas je neúprosný a veľmi rýchlo letí, ale konečne Vám môžem napísať. Zúčastnili sme sa s manželom zájazdu Cesty moreplavcov, Fr.Špan.Port. v septembri 2018. Touto cestou sa Vám, cestovnej kancelárii, našim dvom úžasným sprievodcom p. Mirek a p. "Krtek", poďakovať za nádherný zájazd. Výborne zorganizovaný, naši sprievodcovia boli skvelí organizátori, šoféri, kuchári, kamaráti, sprievodcovia, zabávači i spoločníci pri večerných posedeniach v campingu či na parkovisku. Všetko klapalo ako hodinky. Strava bola výborná,pestrá, bolo jej dosť až moc.

Stretli sme sa na zájazde aj výborná partia a dobre sme sa cítili. Boli sme s vašou CK na takomto type zájazdu prvý krát a určite nie posledný. Tip na Vašu cestovnú kanceláriu sme dostali od našich priateľov, ktorí s Vami cestujú už dlhšiu dobu a na rôzne zájazdy ( Peter Krajčo s Majkou z Bratisl.).
Zájazd bol skutočne skvelý, výborne vybratý program, videli sme veľa miest, lokalít, zaujímavostí a pamiatok, super, výborné. Ďakujeme veľmi pekne za túto možnosť, prajeme celej CK a hlavne ľuďom, ktorí ju tvoria, sú jej dušou, aby sa Vám darilo, na cestách i doma, veľa krásnych zážitkov a šťastných návratov.

Prajem pekný deň a všetko dobré

Datum: 25.5.2016

Dobrý den,

letos jsem s Vaší CK absolvovala v pořadí už třetí zájezd, tentokrát kolem Pyrenejského poloostrova pod názvem Země mořeplavců. A protože podle mého názoru bez ohledu na nepřízeň počasí to byl můj zájezd nejvydařenější, chci touto cestou pracovníkům Pangeo Tours poděkovat za vyhovění našim požadavkům při objednávání, za rychlé mailové vyřizování a přívětivý přístup ke mně jako klientce, za zajištění zajímavé trasy, za obstarání vstupenek do katedrály Sagrada Familia v Barceloně.

Letos jsem měla štěstí i na dvojici řidičů, byli to Pavel Kratochvíl a Pavel Vaněk. Byla to sympaticky sehraná dvojice a to, že si ti dva rozuměli, ovlivňovalo v dobrém i průběh cesty. Poprvé jsem zažila maximální informování o trase, destinacích, oblíbili jsme si tzv. brífinky. Řidiči nám zajistili vstupenky do Alhambry a taxi na Gibraltaru, p. Vaněk nám v taxi dokonce tlumočil. Jejich vystupování bylo ke všem velmi ohleduplné, taktní, nikoho neupřednostňovali. Doufám, že jsme my na druhé straně nebyli nějak zvlášť nepříjemnými klienty, páni řidiči by si to nezasloužili.

Přejí Vaší kanceláři hodně spokojených zákazníků a hodně pracovních úspěchů. Velmi ráda budu dobré zkušenosti s Vámi předávat dál, samozřejmě bych ještě chtěla Vašich služeb využít.

S pozdravem Marie Pihrtová

Datum: 12.5.2022

Dobrý den,

jelikož nepoužívám Facebook, tak se alespoň takto via e-mail v krátkosti ozývám s dojmy ze zájezdu Země mořeplavců.

S cestou jsem maximálně spokojený - bezvadný program, dobře vybrané destinace, výborný tým řidičů.

Navíc nám přálo počasí, takže stoprocentně vydařená dovolená :-) Zdravím celý tým Pangea a těším se na další zájezd s hotelbusem (už jsem byl s Vámi šestkrát!), Tomáš Sterneck

Termíny a ceny

3.9.2024 - 22.9.2024
cena zájezdu: 46 500 Kč
Posledních 6 volných míst!
25.4.2025 - 14.5.2025
cena zájezdu: 46 900 Kč
5.9.2025 - 24.9.2025
cena zájezdu: 46 900 Kč
Poznávací zájezd Země mořeplavců, Mapa

Těšte se na

Santiago de Compostela, Lurdy, Fátima, Bom Jesus - světoznámá poutní místa, 

Cabo da Roca – západ slunce na nejzápadnějším bodě Evropy

Gibraltar – jediné místo, kde v Evropě divoce žijí opice

Alhambra – pohádkový maurský palác