Poznávací zájezd Z Buenos Aires do Montevidea

25 dní | Argentina, Paraguay, Brazílie, Uruguay

Poslední volné místo!

Trasa tohoto zájezdu nás provede čtyřmi zeměmi, kudy proudí veletoky Rio Paraná, Paraguay, Uruguay a Iguazú. Uvidíme také nejkrásnější vodopády světa, Cataratas del Iguazú, zasazené do úžasné přírody. Navšítíme Esteros de Iberá (argentinský „Pantanal“), či brazilské Aparados da Serra. Z velkých měst projedeme Buenos Aires, Asunción a Montevideo, z těch menších Rosario a Santa Fé v Argentině. Encarnación a Ciudad del Este uvidíme v Paraguayi, Porto Alegre v Brazílii, Colonii del Sacramento v Uruguai. Po cestě ochutnáme vynikající steaky a místní víno.

1.– 4. den:

odlet do Buenos Aires, hlavního města Argentiny. Ubytováni budeme v samém centru metropole mezi prezidentským palácem Casa Rosada a parlamentem, na dohled od Avenida 9 de Julio, nejširší ulice na světě. Čtvrť La Boca, kde se zrodilo tango a stojí zde stadion Boca Juniors. Luján – Basílica Nuestra Seňora de Luján – nejvýznamnější náboženské místo v zemi – argentinské Lurdy. Rosario – rodiště legendárního revolucionáře Ernesta „Che“ Guevary. Santa Fé, hlavní město stejnojmenné provincie. Historické i moderní centrum, muzea.

5.– 7. den:

Esteros del Iberá – podmáčená divočina v provincii Corientes, srovnatelná s Pantanalem v Brazílii. Pozorování zvířat….

8.– 9. den:

San Ignacio Miní – nejzachovalejší jezuitská misie ve státě Misiones (UNESCO). Hranice do Paraguaye. Encarnación – tzv. hlavní město léta či perla jihu. Promenáda s plážemi, ale i historické centrum s katedrálou, muzeum vlaků. Trinidad – jezuitská Misie nejsvětější trojice.

10.– 11. den:

Yaguarón – františkánský kostel, jehož interiér vás jednoznačně uchvátí. Jedná se o jeden z nejvíce zdobených kostelů v Jižní Americe. Asunción, hlavní město Paraguaye. Čtvrť Loma San Jeronimo, Palacio de Lopez, Basílica de Caacupé – dechberoucí odpověď Paraguaye na populární vatikánskou baziliku.

12.– 14. den:

Ciudad del Este – hraniční město s Brazílií, vodopád Salto del Monday na stejnojmenné řece. Itaipú – druhá nejvýkonnější vodní elektrárna na světě na řece Paraná na hranici Paraguaye a Brazílie. Iguazú – snad nekrásnější a nejpůsobivější vodopády na světě. Možnost fakultativního letu helikoptérou nad vodopády. Celková délka hrany vodopádů je 2,7 km, výška 70 metrů a při plném průtoku můžete napočítat až 270 samostatných kaskád. Návštěva ptačí ZOO, kdy přímo procházíte klecemi. Uvidíte kolibříky, papoušky i harpyi. Puerto Iguazú – argentinské příhraniční město, odkud se vydáme k argentinské straně vodopádů. Zastávka u soutoku řek Iguazú a Paraná.

15.– 17. den:

Průjezd jižní Brazílií. NP Aparados da Serra – kaňon Itaimbezinho s 600 až 700 m vysokými srázy. Porto Alegre – hlavní město státu Rio Grande do Sul. Jezera Mirim a Mangueira, mokřady, pozorování ptáků, kapybar, krokodýlů, … Přejezd do Uruguaye.

18.– 20. den:

Pevnost a NP Santa Teresa. Uruguayská riviéra – pláže, města, letoviska. Punta del Diablo, Punta del Este, Punta Ballena, Piriápolis. Cerro Pan de Azúcar – kopec s 35m vysokým křížem jako rozhlednou. Přilehlá ZOO s místní faunou.

21.– 22. den:

Colonia del Sacramento – půvabné město s propletencem náměstí, dlážděných ulic a koloniálního šarmu. Montevideo – hlavní město Uruguaye. Staré město – pitoreskní historické centrum, mauzoleum největšího hrdiny Artigase, Teatro Solís, koloniální budovy,…

23. den:

Přesun do Buenos Aires

24. – 25. den:

Odlet a návrat do Evropy.

Cena zahrnuje

dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, elektronického průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku, vstup do Esteros del Iberá.

Cena nezahrnuje

vstupy do objektů a národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, cestovní pojištění, letenky včetně tax a poplatků, místní odletové taxy, dopravu na/z letiště.

Odletová mista: Praha, Vídeň

Termíny a ceny

12.10.2024 - 5.11.2024
cena zájezdu: 75 400 Kč
letenka: 35 000 Kč
Poslední volné místo!
cena letenky je orientační
Poznávací zájezd Z Buenos Aires do Montevidea, Mapa

Těšte se na

Iguazú – nekrásnější a nejpůsobivější vodopády na světě.

Basílica de Caacupé – dech beroucí odpověď Paraguaye na populární vatikánskou baziliku.

Colonia del Sacramento – půvabné město dlážděných ulic a koloniálního šarmu.