Poznávací zájezd Napříč Jižní Amerikou

32 dní | Peru, Bolívie, Argentina, Brazílie

Expedice napříč jihoamerickým kontinentem začne v Limě na pobřeží Tichého oceánu. Z vyprahlých pouští pacifického pobřeží budeme pokračovat přes vysokohorské průsmyky do srdce někdejší říše Inků Cuzca, kde nás budou čekat incké stavby v čele s legendárním Machu Picchu. Náhorní planinou Altiplano v nadmořské výšce přes 3800 metrů dojedeme do hlavního město Bolívie La Pazu. Projedeme oblastí bizarních červených skal v okolí Tupizy a subtropickým údolím Tafí del Valle, na cestě nebudou chybět pravé argentinské steaky a vynikající místní víno. Cestu zakončíme v Brazílii návštěvou vodopádů Iguacú a Rio de Janeira na pobřeží Atlantiku.

1. – 2. den

odlet do Limy, Lima – hlavní město Peru World Heritage Site, unikátní Muzeum zlata, koloniální architektura.

3. – 5. den

Paracas – městečko na pobřeží Pacifiku, fakultativně výlet na ostrovy Ballestas – kolonie lachtanů, Nazca World Heritage Site – fakultativně možnost letu nad záhadnými liniemi a obrazci v poušti , přejezd andského masivu přes průsmyky v nadmořské výšce nad 4000 m, průjezd NP Pampa Galeras – lamy vikuňa, řeka Apurimac – horní tok Amazonky.

6. – 9. den

Cuzco – hlavní město někdejší říše Inků , incké a koloniální památky, pozůstatky zlatého dvora Coricancha, Saqsaywaman, zeď s dvanáctibokým kamenem, indiánské trhy, údolí Urubamba – incké památky v údolí řeky – Pisac, Ollantaytambo, Machu Picchu World Heritage Site– fakultativně dvoudenní výlet vlakem do ztraceného města Inků.

10. den

jezero Titicaca – bájné jezero ve výšce 3800 m, fakultativně výlet lodí k plovoucím ostrovům indiánů kmene Uros. Puno – město na břehu jezera, přejezd do Bolívie.

11. – 13. den

Tiahuanaco – pozůstatky předinckého ceremoniálního centra World Heritage Site, Brána Slunce a Měsíce, La Paz – nejvýše položené hlavní město na světě, ukázka mestické architektury, čarodějnické trhy. Možnost fakultativních výletů s místní agenturou: Sjezd "silnice smrti" na kole (vyzkoušené, bezpečné, skvělý zážitek. Podmínka pojištění extrémních sportů) a návštěvu Valle de la Luna, údolí s pískovcovými věžičkami. Altiplano – jízda po náhorní planině v nadmořské výšce 3800 m do hornického Potosí, teplé prameny – Laguna Tarapaya.

14. – 15. den

Potosí – hornické město, koloniální centrum World Heritage Site, mincovna La Moneda, exkurze do stříbrných dolů (fakultativně) – výlet do středověku , bílé město Sucre – „americké Athény“, jedno z nejkrásnějších měst Bolívie World Heritage Site, unikátní stopy dinosaurů ve stěně místního lomu (fakultativně).

16. – 17. den

Uyuni – městečko ležící na okraji solné desky Salar de Uyuni, hřbitov vlaků, Salar de Uyuni – největší solná pánev na světě, ostrov Incahuasi se stromovými kaktusy, celodenní výlet terénními vozy na ostrov, obklopený solnou plání (v ceně zájezdu).

18. – 20. den

Tupiza – městečko obklopené bizarními pískovcovými kaňony, fakultativně výlet s místní agenturou terénními auty do kaňonů, přejezd do Argentiny.

21. – 23. den

Salta – město v podhůří And na někdejší dobytčí stezce, Cafayate – vinařská oblast, Conchas – soutěska, malebné údolí s bizarními pískovcovými útvary (obelisk, amfiteátr, hrady, žába a mnoho dalších), Tafí del Valle – údolí se subtropickou vegetací, Rio Hondo – lázeňské město pod Andami s termálními prameny, koupání.

24. – 25. den

Santiago del Estero – průjezd argentinskými pampami, San Ignacio Miní – nejzachovalejší jezuitská misie ve státě Misiones World Heritage Site.

26. – 29. den

Iguazú – světoznámé vodopády World Heritage Site – argentinská a brazilská strana, úchvatné kaskády na stejnojmenné řece obklopené pralesem. Ďáblův chřtán, kaskáda San Martin a dalších 270 dílčích kaskád,  přejezd k atlantickému pobřeží.

30. – 32. den

Rio de Janeiro – metropole na pobřeží Atlantiku World Heritage Site, jedno z nejkrásněji položených měst světa, hora Corcovado se symbolem Ria – světoznámou sochou Krista Vykupitele, lanovka na Cukrovou homoli, čtyřkilometrová bílá pláž Copacabana, koupání, svatostánek brazilského fotbalu Maracaná, sambodrom (okružní jízda po městě v ceně zájezdu). Odlet a návrat do Evropy.

Cena zahrnuje

dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, elektronického průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku, výlet na Salar de Uyuni, okružní jízdu po Rio de Janeiru.

Cena nezahrnuje

vstupy do objektů a národních parků a lokalit, fakultativní výlety, místní dopravu k vodopádům Iguacú v Argentině, nápoje kromě čaje k snídani, cestovní pojištění, letenky včetně tax a poplatků, místní odletové taxy, dopravu na/z letiště.

Odletová mista: Praha, Vídeň

Cesta může být realizována opačným směrem.

Zájezd je možné spojit se zájezdem Z Limy na rovník + Tajemná Kolumbie

Z dopisů našich spokojených zákazníků

Datum: 7.8.2018

Přeji příjemný den z Bohumína.
V pondělí ráno jsme se vrátili s manželem ze zájezdu ("příčka - Amerika")

Posádka auta byla skvělá, všichni tři se o nás, účastníky zájezdu, starali skvěle - využívali dokonale své znalosti místního života i
tradic, radili, pomáhali, výborně vařili, udržovali stále přátelskou a pohodovou atmosféru, starali se o naše pohodlí i dobrou náladu. Všichni
jsme se v hotelbusu shodli, že i díky nim bylo naše putování pohodové a dovolenou jsme si užili! Zachovávali optimismus a nadhled i v situacích,
kdy by méně odolné povahy klesaly na duchu (zejména mám na mysli zvládání nepřehledných dopravních situací či menších kolizí - například
uvíznutí autobusu v písku).

Pokud bude Pangeotours zaměstnávat takové lidi, jako je Tomáš, Eliška a Martin, řady příznivců "cestovky" se budou rozrůstat, neboť dobré
zkušenosti a reference budou účastníci předávat dále... (na tomto místě bych ale chtěla velmi pochválit i ostatní Vaše kolegy, se kterými jsme
cestovali a jejichž služby jsem písemně neocenila - Dalibora a Tomáše, se kterými jsme byli před 2 lety na Islandu a Krtka s Tomášem.
S každým z nich bychom jeli kdykoliv opět poznávat krásy světa.


Děkuji moc, zdravím
Dagmar Fialová (i za manžela Milana)

Datum: 22.10.2022

Zdravím ze Zlína.

Jsem už doma a aklimatizace po cestě s hotelbusem Pangeo proběhla úspěšně.

Děkuji průvodcům Pavlovi a Martinovi za skvělou práci a těším se na další cesty s hotelbusem.

Krásný měsíc v JA, na ten se hned tak nezapomene.

Jitka

Datum: 10.8.2023

Krásný den,

chtěli bychom s manželem poděkovat za krásnou dovolenou. Absolvovali jsme s Pangeem na přelomu června a července 2023 úžasný zájezd Napříč Jižní Amerikou. Program zájezdu byl perfektně sestavený, viděli jsme krásná místa a budeme na ně dlouho vzpomínat. Velikou zásluhu na skvělých zážitcích má duo řidičů Martin a Radim. I jim chceme opravdu moc a moc poděkovat, starali se o nás jako o vlastní, byla s nimi sranda, řídili skvěle, jezdili bezpečně a Martin je navíc excelentní kuchař. Hoši k nezaplacení! Navíc nám objednali i naprosto dokonalé počasí, takže letošní dovolenou jsme si užili skutečně na max.....MOC DĚKUJEME! 

Musilovi

Datum: 1.7.2016

Dobrý den,

rád bych vyjádřil poděkování CK Pangeotours za příjemně strávený měsíc při cestě napříč Jižní Amerikou. Naše putování za poznáním se obešlo bez vážnějších problémů a to hlavně díky řidičským schopnostem Milana Faktora. Skvělou jízdu předvedl i Martin Fuka, který nám rovněž výborně vařil a nemalou měrou tak přispěl k pohodové atmosféře celého zájezdu.


S přátelským pozdravem

Václav Sidorjak

Videotéka cest hotelbusy Pangeotours

Dokument z cesty Latinskou Amerikou
Nazca – Peru

Termíny a ceny

1.7.2024 - 1.8.2024
cena zájezdu: 97 900 Kč
letenka: 37 000 Kč
5.6.2025 - 6.7.2025
cena zájezdu: 97 900 Kč
letenka: 37 000 Kč
10.7.2025 - 10.8.2025
cena zájezdu: 97 900 Kč
letenka: 37 000 Kč
cena letenky je orientační
Poznávací zájezd Napříč Jižní Amerikou, Mapa

Těšte se na

Rio de Janeiro – perla na pobřeží Atlantiku s pláží Copacabana

vodopády Iguazú – přírodní div světa

Machu Picchu – ztracené město Inků

Nazca – záhadné kresby na poušti, viditelné jen z letadla